stránky Jakuba Štěpána s převážně masožravou tematikou

Setkání pěstitelů, VH a výstava MR v Ústí

vloženo 18. června 2009
    V sobotu 13. června 2009 byla ve skleníku katedry biologie Přírodovědecké fakulty UJEP (Ústí nad Labem) velká koncentrace pěstitelů masožravek. Pro ty, co netuší, právě v tento den tu společnost Darwiniana pořádala valnou hromadu (dále jen "VH") a to při příležitosti právě probíhající výstavy MR.
    Na úvod pár slov o výstavě. Probíhala ve dnech 5. - 14. června, každý den bylo otevřeno od 9 do 16 hodin a to včetně sobot a nedělí. Spoluautory jsou zkušení pěstitelé Jarda Neubauer a Mirek Macák. Vystavováno bylo spousta láčkovek, rosnatek, bublinatek, mucholapek, špirlic a spousta dalšího - vše v perfektní kondici, prostě nádhera. Expozice byla navíc doplněna fotografiemi a texty.
IMG_1905.jpg
    Ke konci výstavy - 13. června od půl jedenácté - Darwiniana naplánovala VH. Sešlo se mnoho nadšených pěstitelů, rozhodně nebyla nuda. Stále se o něčem diskutovalo, slintali jsme nad vystavovanými rostlinami a samozřejmě nechyběl čilý výměnný i "normální" obchod. I já jsem nesl plný batoh kytek na předem domluvené výměny, popř. prodej. Domů jsem si rostlin přinesl méně než odvezl do Ústí - to je dáno tím, že mnoho z nich jsem prodal namísto výměny za jiné. Samotná VH proběhla v salónku, do něhož (na rozdíl od loňské jarní VH v Liberci) mohli i nečlenové společnosti. Ti akorát nemohli hlasovat. Když jsem zmínil hlasování, jistě není od věci říci, že Darwiniana si zvolila nové vedení, tomu starému již končil mandát.
Kopie - IMG_1901.jpg
    Po VH proběhla (od 14:00) beseda Jardy Neubauera o pěstování (především) temperátních tučnic v amatérských podmínkách, na níž Jarda líčil zážitky ze své cesty po Evropských lokalitách těchto orosených potvůrek (a nejen jich). A po besedě nám jako bonus Jarda okomentoval ještě hafo fotek z výletu na Sumatru. Obě přednášky byly velmi zajímavé a poučné, zkrátka se velmi zdařily a těšíme se na pokračování.
    Na závěr bych měl poděkovat organizátorům výstavy a VH za krásný den strávený ve společnosti příjemných lidí a krásných rostlin. Rozhodně to nebyl zbytečně zabitý čas.

   Za shlédnutí stojí také fotky Dana Hordějčuka, Adama Veleby a článek v Chramst!u - vše samozřejmě o setkání v Ústí.


18.06.2009 20:29:04
Jakub Štěpán
 
Masožravé rostliny neboli masožravky
předchozí následující

Veškerý materiál použitý na těchto stránkách (obzvlášť fotografie) je chráněn autorskými právy. Není dovoleno jej dále šířit bez svolení autora.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one