stránky Jakuba Štěpána s převážně masožravou tematikou

rekapitulace období: LÉTO 09

vloženo 26. srpna 2009
    Léto je období, na které se vždy těším, letos tomu nebylo jinak. Počasí mi však vůbec nepřálo - buď byla velká vedra nebo pořád pršelo. A mokrá zem vyhovuje slimákům, kteří se lehce přemístí například do pařeniště s masožravkami. Jo... s nimi jsem si letos užil - těch kytek, které kvůli nim už nejsou mezi živými a odešly do věčných lovišť... Naštěstí jsem přišel na to, jak jim čelit.
   Někde na netu jsem narazil na informaci, že kofejn je pro slimáky nervovým jedem. Navíc jsem se dočetl, že jim příliš nevoní máta, pažitka a náprstník. No tak jsem hned běžel na zahrádku, oškubal mátu a pažitku, z lesac přinesl trochu náprstníku červeného a všechno rozházel do pařeniště i kolem něj. A vždy když jsem si dal kávu, vylil jsem lógr k pařeništi tak, abych jím „infikoval" celé jeho okolí a slimáci nenašli skulinku, kterou by mohli ve zdraví prolézt. Rovněž jsem ho nasypal spoustu i do pařeniště pod podmisky, kde se požírači nevinných rostlinek rádi schovávají. A výsledek?
   Jako na potvoru přestalo pršet a najednou začalo „období sucha", takže jsem si s jistotou ani neověřil, zda to všechno funguje nebo ne. Musím ale říct, že od té doby jsem v pařeništi neměl jediného slimáka. Asi to tedy funguje.
IMG_2115.jpg
   A protože už mám těch škůdců docela dost (ono nejen slimáci, ale i smutnice, mšice a puklice) velmi rád jsem občas vypadl někam do přírody, kde jsem si prohlédl MR takové, jaké mají být - pěkně originální, přirozené. Na fotky z některých lokalit, které jsem navštívil, se můžete podívat v mé nově založené galerii.
   No ale zpět do mé sbírky, která je z většiny umístěna v pařeništi. Rozkvetly takřka všechny rosnatky, spousta bublinatek a já pomalu nevím, co dělat se semínky, která každý den pečlivě sbírám a eviduji. Této skutečnosti jste si jistě všimli v nabídce mých přebytků, kde semínka tvoří podstatnou část. Vedle běžných druhů jako je Drosera capensis, spathulata, aliciae nebo nidiformis se v ní občas objeví i zajímavější druhy - např. semínka Utricularia alpina či Byblis liniflora. A když už jsem u prodávání, rád bych vyzdvihl některé změny od minula. Jednou z nich je nabídka kolekcí různých rostlin a semínek. Dále jsem pak umožnil nákup rostlin ze Slovenka, což doposud bylo možné jen "s udělením výjimky".
IMG_3504.jpg
   Má sbírka rostlin se stále rozrůstá, toto období bylo především ve znamení cenných pěstitelských rarit, kterých se mi tu sešlo hned několik. A to především mnoho horských druhů láčkovek (N. hamata, glabrata, inermis, argentii, aristolochioides, talangensis) a horská bublinatka Utricularia quelchii. Poprvé mi vykvetla, dnes už docela rozšířená, Drosera hartmeyerorum a získal jsem mnoho semínek daších rostlin - myslím, že se mám na co těšit.
   A to je, přátelé, pro dnešek vše, tak opět na podzim ;)... !

Který problém v létě řešíte nejčastěji?

škůdci (5 | 16%)
zálivková voda (5 | 16%)
vysoké teploty (7 | 22%)
nadbytek sluníčka (4 | 12%)
nedostatek místa (7 | 22%)
jiný (4 | 12%)
26.08.2009 23:39:19
Jakub Štěpán
 
Masožravé rostliny neboli masožravky
předchozí následující

Veškerý materiál použitý na těchto stránkách (obzvlášť fotografie) je chráněn autorskými právy. Není dovoleno jej dále šířit bez svolení autora.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one