stránky Jakuba Štěpána s převážně masožravou tematikou

rekapitulace období: JARO 09

vloženo 18. června 2009
   Po tvrdé a nepěkné zimě se na nás pěstitele konečně usmálo sluníčko, rostliny se probudily z přezimovacích pupenů, jiné se zas po zimě pěkně vybarvily a odstartovaly období pěkného pohodového růstu. Na tento přelom se jistě každý, kdo má již větší sbírečku, která se pod zářivky nevejde, velice těší. Stejně tak i já jsem jaro očekával již při nástupu zimy. Mně osobně je zima nesympatická i z jiných (nepěstitelských) stránek, ale to sem nebudeme tahat - nepatří to sem.
   Nástup jara byl především ve znamení přenosu rostlin na letní stanoviště, což je u mě zahradní pařeniště. Přesunul jsem tak podstatnou část, snad i většinu, parapetových rostlin, takže na nedostatek místa si teď opravdu stěžovat nemohu. Rostliny změnu hned pocítily, začaly kvést, vybarvovat se - zkrátka prosperovat. Ještě bych měl doplnit, že přenos 1. části rostlin byl uskutečněn již koncem února, kdy byly velmi příznivé teploty. Choulostivější kytky si počkaly ještě asi měsíc doma. A nejchoulostivější tam zůstaly a přenášet se nebudou vůbec.
IMG_1838.jpg
    Jak jsem již zmínil, rostlinky se daly hromadně do květu, ať se jednalo o bublinatky, rosnatky nebo mucholapky. Akorát špirlice mě zklamaly, vykvetl jen jeden "voříšek", kterého jsem sice zdárně opylil, ale nějakou velikou radost z toho zrovna nemám. Vždyť pěkných určených dospělých špirlic mám hned několik, všechny prošly chladným obdobím a teď tohle. Tak snad příště. Stejně tak mexické tučnice, ale těm ještě dávám čas, pokvetou v létě, na podzim a v zimě.
Kopie - IMG_1927.jpg
    Velké změny pocítil také můj skromný eshop, který jsem osamostatnil od sekce "Má sbírka" a udělal mnoho drobných úprav. A to nejen po stránce sortimentu, ale i pravidla objednání prošla určitými změnami. Vyzdvihl bych například zvýhodnění pro členy Darwiniany - a to 10% sleva na veškerý sortiment. Mimoto jsem také zpřísnil pravidla pro získání bonusu/dárku, která dříve nebyla a bonus byl přidělen ke každé objednávce. Momentálně je to uděláno tak, že nárok na bonus mají pouze ti, kteří si objednají za více jak 50Kč. Ano, je to malá částka, ale zabráním tím snad objednávkám jediného balení nejlevnějších semínek apod.
    Mimo svou sbírku také slintám nad rostlinami v přírodě - jaro je na to asi nejrušnějším obdobím. Objezdit všechny okolní lokality, kde něco zajímavého kvete se zdá být nadlidský úkol, snažím se ho splnit alespoň z části. Vidět jedinou rostlinu v přírodě je přece mnohem zajímavější, než koukat na desítky kytek v květináčcích.

Který problém na jaře řešíte nejčastěji?

škůdci (7 | 20%)
zálivková voda (5 | 15%)
vysoké teploty (5 | 15%)
nedostatek místa (5 | 15%)
nadbytek světla (6 | 17%)
jiný (6 | 18%)
18.06.2009 20:13:18
Jakub Štěpán
 
Masožravé rostliny neboli masožravky
předchozí následující

Veškerý materiál použitý na těchto stránkách (obzvlášť fotografie) je chráněn autorskými právy. Není dovoleno jej dále šířit bez svolení autora.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one