stránky Jakuba Štěpána s převážně masožravou tematikou

Pokojový skleník

vloženo 27. září 2009
   Okolo 2 let mi již v pokoji svítí fialové zářivky od pokojového skleníčku. Jeho zařizování, popis a účel jste si dříve mohli přečíst v jiné rubrice mého webu, dnes to najdete zde.
   Základní kostra skleníku je koupena v pražském Hornbachu. Hned po dopravení tohoto skleněného kolosu domů, jsem do něj nastěhoval mé největší láčkovky. Malé jsem raději nechal na parapetu (zapytlíkované), protože skleník ještě nebyl vybaven umělým osvětlením. Po zavedení jedné zářivky opustily mladé rostlinky parapet a nastěhovali se do skleníčku. Že by ale rostlinky nahňácané jen v těsné blízkosti osvětlení vypadaly zrovna esteticky, to se říci opravdu nedalo. Takže jsem začal uvažovat o druhé zářivce (jedna z vrchu a druhá zespoda), plán se uskutečnil.
umístění skleníku vůči oknům (starší fotka)
umístění skleníku vůči oknům (starší fotka)
jedna z novějších fotek
jedna z novějších fotek
jedna z nejnovějších fotek
jedna z nejnovějších fotek
   Rozměry skleníku jsou 120 × 80 × 50 cm (š×v×h). Na vrchní a spodní části jsou větrací mřížky zajišťující nevelkou cirkulaci vzduchu, horní mřížku používám i jako věšák na květináče. Na podlaze je 10l keramzitu pro estetičtější vzhled.

   Svítím dvěmi stejnými 90cm dlouhými 30W zářivkami Osram L 30 W/77 fluora. Řídí mi to digitální časovač. Na léto mám nastavené svícení v čase 6:00-13:00 a 16:00-20:30. Přes zimu trochu přidávám. Skleník je navíc v blízkosti jižního okna, takže o přirozené světlo kytky ochuzeny nejsou.

   Výhodou je, že na něj téměř vůbec nesvítí slunce a teplota nepřesáhne 25°C. To si můžu kontrolovat na teploměru, který tam mám umístěný hned vedle vlhkoměru stejné značky a designu. RVV se pohybuje okolo 80-100%.
uvnitř pralesa
uvnitř pralesa
Nakonec přidávám odkaz na video ZDE.
03.08.2010 22:28:46
Jakub Štěpán
 
Masožravé rostliny neboli masožravky
předchozí následující

Veškerý materiál použitý na těchto stránkách (obzvlášť fotografie) je chráněn autorskými právy. Není dovoleno jej dále šířit bez svolení autora.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one