stránky Jakuba Štěpána s převážně masožravou tematikou

Experiment JNN - Drosera cistiflora (3)

vloženo 29. července 2009
   Již potřetí se Vám ozývám s průběhem experimentu JNN u mě doma. Pokud Vás zajímá, jak se cistiflory mají, čtěte dál...
   Většina rostlin v tuto dobu krásně roste a vypadá velmi vitálně. Myslím si, že mnohé jsou již schopny vykvést. Oproti minulému hodnocení je velká část hodnot i 2krát vyšší než minule. Zaznamenal jsem 3 úmrtí (prohrábl jsem substrát a nalezl jen uhnilé kořeny). U 2 sledovaných rostlin je jasný nástup dormace - po prohrábnutí substrátu nalezen tlustý kořen. U 3 rostlin zatím není poznat, zda zatahují nebo umírají.
   Rostliny umístěné na parapetu (květináčky č. 1, 3 a 5) mi připadají vitálnější a jsou větší, než ty ve venkovní kultivaci (2, 4 a 6). Možná je to vlivem toho, že rostliny venku si ještě nestačily zvyknout na nové podmínky. I přesto však vypadají dobře. Pohled na všechny kětináčky můžete vydět na následující fotce, schválně to porovnejte se začátkem jejich kultivace.


http://nd03.jxs.cz/334/917/f9fedee75d_63341025_o1.jpg?1269726571
   Substrát je již stabilní - žádné přehnané řasy či plísně. Akorát sem-tam se objeví smutnice, které však požírají jiné věci než cistiflory. Využil jsem volného prostoru v květináčcích a do některých jsem umístil výsevy rosnatek. Ty na cistiflory nemají negativní vliv, spíše naopak: smutnice mají co žrát a sledované rostliny jsou mimo jejich pozornost. Jednou jsem substráty mírně zalil Mospilanem.
   Někteří jedinci vytvořily odnože. Předpokládám, že je to ještě důsledek poškození z nedávného transportu. Odnože se v tabulce objeví jen v kolonce „Poznámky", nikde jinde nemají vliv. Pokud mateční rostlina chcípne a zůstane jen odnož, beru to jako úhyn. V případě, že odnož dosáhne takové velikosti, že mateční (hodnocenou) rostlinu silně ovlivňuje, oddělím ji (např. při každoročním přesazení).


http://nd03.jxs.cz/330/168/d56deb71d9_63341027_o1.jpg?1269726574
   Rostlinky stále příležitostně přikrmuji. Květináčky stojí neustále ve vodě. Výrazně snižovat zálivku kvůli spícím rostlinám se zatím nehodlám.
   Od plánu zapisovat venkovní teploty jsem po prvních dnech zapisování ustoupil. Nejen, že jsem málokdy doma, ale i když doma jsem, je pro mě příliš obtížné 2krát denně si vzpomenout, že mám něco zapsat.


   A již podruhé tu mohu ukázat tabulku s údají jednotlivých rostlin...
28.03.2010 00:01:44
Jakub Štěpán
 
Masožravé rostliny neboli masožravky
předchozí následující

Veškerý materiál použitý na těchto stránkách (obzvlášť fotografie) je chráněn autorskými právy. Není dovoleno jej dále šířit bez svolení autora.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one